SMM02040D1783BB300.pdf
SMM02040D1783BB300.pdf
| Image |  |
| Part Number | SMM02040D1783BB300 |
| Product Status | Active |
| Resistance | 178 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 |
| Ratings | Mini MELF |
| Size / Dimension | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |