Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040C3832DB300
Part No.:
SMM02040C3832DB300
Datasheet:
Chuangxin CloudSMM02040C3832DB300.pdf
Description:
SMM0204 50 38K3 0,5% B3
Resistance:
38.3 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order SMM02040C3832DB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMM02040C3832DB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMM02040C3832DB300?
Image SMM02040C3832DB300
Part Number SMM02040C3832DB300
Product Status Active
Resistance 38.3 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)