Micro Commercial Co SMLJ58A-TP
Part No.:
SMLJ58A-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ58A-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
32A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ58A-TP.pdf
1. How to order SMLJ58A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ58A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ58A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ58A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMLJ58A-TP pin diagram, SMLJ58A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMLJ58A-TP
Part Number SMLJ58A-TP
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 32A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)