Micro Commercial Co SMLJ54CA-TP
Part No.:
SMLJ54CA-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ54CA-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
34.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ54CA-TP.pdf
1. How to order SMLJ54CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ54CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ54CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ54CA-TP.
Image SMLJ54CA-TP
Part Number SMLJ54CA-TP
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 34.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)