Micro Commercial Co SMLJ51CA-TP
Part No.:
SMLJ51CA-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ51CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
36.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ51CA-TP.pdf
1. How to order SMLJ51CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ51CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ51CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ51CA-TP.
Image SMLJ51CA-TP
Part Number SMLJ51CA-TP
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 36.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)