Micro Commercial Co SMLJ36CA-TP
Part No.:
SMLJ36CA-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ36CA-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
51.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ36CA-TP.pdf
1. How to order SMLJ36CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ36CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ36CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ36CA-TP.
Image SMLJ36CAHE3A-TP SMLJ36CA-TP SMLJ36CAHE3-TP SMLJ36CAQ-TP
Part Number SMLJ36CAHE3A-TP SMLJ36CA-TP SMLJ36CAHE3-TP SMLJ36CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V 36V 36V 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V 40V 40V 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 51.6A 51.6A 51.6A 51.6A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)