Micro Commercial Co SMLJ28CAQ-TP
Part No.:
SMLJ28CAQ-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ28CAQ-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
66.08A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMLJ28CAQ-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ28CAQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ28CAQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ28CAQ-TP.
Image SMLJ28CAQ-TP
Part Number SMLJ28CAQ-TP
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 66.08A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)