Micro Commercial Co SMLJ26AQ-TP
Part No.:
SMLJ26AQ-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ26AQ-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
71.26A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ26AQ-TP.pdf
1. How to order SMLJ26AQ-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ26AQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ26AQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ26AQ-TP.
Image SMLJ26AQ-TP
Part Number SMLJ26AQ-TP
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 71.26A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)