Micro Commercial Co SMLJ220CA-TP
Part No.:
SMLJ220CA-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ220CA-TP.pdf
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.43A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMLJ220CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ220CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ220CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ220CA-TP.
Image SMLJ220CA-TP
Part Number SMLJ220CA-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V
Voltage - Breakdown (Min) 246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.43A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)