Micro Commercial Co SMLJ20CAQ-TP
Part No.:
SMLJ20CAQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ20CAQ-TP.pdf
Description:
TVS DIODES
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
92.59A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order SMLJ20CAQ-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ20CAQ-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ20CAQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ20CAQ-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMLJ20CAQ-TP
Part Number SMLJ20CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 92.59A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)