Microsemi Corporation SMLJ20CA
Part No.:
SMLJ20CA
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ20CA.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
92.6A
Power - Peak Pulse:
300W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ20CA.pdf
1. How to order SMLJ20CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ20CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ20CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ20CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMLJ20CA pin diagram, SMLJ20CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMLJ20CA
Part Number SMLJ20CA
Manufacturer Microsemi Corporation
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 92.6A
Power - Peak Pulse 300W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)