Micro Commercial Co SMLJ190CA-TP
Part No.:
SMLJ190CA-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ190CA-TP.pdf
Description:
Interface
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
307.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.75A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMLJ190CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ190CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ190CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ190CA-TP.
Image SMLJ190CA-TP
Part Number SMLJ190CA-TP
Series -
Packaging Bulk
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 190V
Voltage - Breakdown (Min) 211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 307.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.75A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)