Micro Commercial Co SMLJ180A-TP
Part No.:
SMLJ180A-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ180A-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.29A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ180A-TP.pdf
1. How to order SMLJ180A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ180A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ180A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ180A-TP.
Image SMLJ180A-TP
Part Number SMLJ180A-TP
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V
Voltage - Breakdown (Min) 200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.29A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)