Micro Commercial Co SMLJ15CAHE3-TP
Part No.:
SMLJ15CAHE3-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ15CAHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
123A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMLJ15CAHE3-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ15CAHE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ15CAHE3-TP?
Image SMLJ15CAHE3A-TP SMLJ15CAHE3-TP
Part Number SMLJ15CAHE3A-TP SMLJ15CAHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Last Time Buy Last Time Buy
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123A 123A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)