Micro Commercial Co SMLJ13AQ-TP
Part No.:
SMLJ13AQ-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ13AQ-TP.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
139.53A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ13AQ-TP.pdf
1. How to order SMLJ13AQ-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ13AQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ13AQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ13AQ-TP.
Image SMLJ13AQ-TP
Part Number SMLJ13AQ-TP
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.53A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)