Micro Commercial Co SMLJ120A-TP
Part No.:
SMLJ120A-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ120A-TP.pdf
Description:
Interface
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ120A-TP.pdf
1. How to order SMLJ120A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ120A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ120A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ120A-TP.
Image SMLJ120A-TP
Part Number SMLJ120A-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.6A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)