Micro Commercial Co SMLJ10AHE3-TP
Part No.:
SMLJ10AHE3-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ10AHE3-TP.pdf
Product Status:
Last Time Buy
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
176.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMLJ10AHE3-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ10AHE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ10AHE3-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ10AHE3-TP.
Image SMLJ10AHE3A-TP SMLJ10AHE3-TP
Part Number SMLJ10AHE3A-TP SMLJ10AHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Last Time Buy Last Time Buy
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 176.4A 176.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)