Eaton - Electronics Division SMFE48ALH
Part No.:
SMFE48ALH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE48ALH.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM UNI
Series:
SMFExxLH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE48ALH.pdf
1. How to order SMFE48ALH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE48ALH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE48ALH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE48ALH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE48ALH pin diagram, SMFE48ALH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE48ALH
Part Number SMFE48ALH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxLH
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.2A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)