Eaton - Electronics Division SMFE36ALH
Part No.:
SMFE36ALH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE36ALH.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 61VC UNI
Series:
SMFExxLH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE36ALH.pdf
1. How to order SMFE36ALH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE36ALH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE36ALH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE36ALH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE36ALH pin diagram, SMFE36ALH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE36ALH
Part Number SMFE36ALH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxLH
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.9A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)