Eaton - Electronics Division SMFE33AH
Part No.:
SMFE33AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE33AH.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC UNI
Series:
SMFExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.8A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE33AH.pdf
1. How to order SMFE33AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE33AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE33AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE33AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE33AH pin diagram, SMFE33AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE33AH
Part Number SMFE33AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxH
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.8A
Power - Peak Pulse 200W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)