Eaton - Electronics Division SMFE30AH
Part No.:
SMFE30AH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE30AH.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC UNI
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
SOD-123F
Series:
SMFExxH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.1A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-123FL
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE30AH.pdf
1. How to order SMFE30AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE30AH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE30AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE30AH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE30AH pin diagram, SMFE30AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE30AH
Part Number SMFE30AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.1A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)