Eaton - Electronics Division SMFE26ALH
Part No.:
SMFE26ALH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE26ALH.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 47VC UNI
Series:
SMFExxLH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE26ALH.pdf
1. How to order SMFE26ALH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE26ALH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE26ALH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE26ALH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE26ALH pin diagram, SMFE26ALH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE26ALH
Part Number SMFE26ALH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxLH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.5A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)