Eaton - Electronics Division SMFE26AH
Part No.:
SMFE26AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE26AH.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM UNI
Series:
SMFExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.8A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE26AH.pdf
1. How to order SMFE26AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE26AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE26AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE26AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE26AH pin diagram, SMFE26AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE26AH
Part Number SMFE26AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.8A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)