Eaton - Electronics Division SMFE20AH
Part No.:
SMFE20AH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE20AH.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC UNI
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
SMFExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.2A
Power - Peak Pulse:
200W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SOD-123FL
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE20AH.pdf
1. How to order SMFE20AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE20AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE20AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE20AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE20AH pin diagram, SMFE20AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE20AH
Part Number SMFE20AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)