Eaton - Electronics Division SMFE15AH
Part No.:
SMFE15AH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE15AH.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM UNI
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
SMFExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.2A
Power - Peak Pulse:
200W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SOD-123FL
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE15AH.pdf
1. How to order SMFE15AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE15AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE15AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE15AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE15AH pin diagram, SMFE15AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE15AH
Part Number SMFE15AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.2A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)