Eaton - Electronics Division SMFE12AH
Part No.:
SMFE12AH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE12AH.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM UNI
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
SMFExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.1A
Power - Peak Pulse:
200W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SOD-123FL
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE12AH.pdf
1. How to order SMFE12AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE12AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE12AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE12AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE12AH pin diagram, SMFE12AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE12AH
Part Number SMFE12AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.1A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)