Rohm Semiconductor SMF7V5TR
Part No.:
SMF7V5TR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF7V5TR.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.5A
Power - Peak Pulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Supplier Device Package:
PMDU
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF7V5TR.pdf
1. How to order SMF7V5TR on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF7V5TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF7V5TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF7V5TR.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF7V5TR pin diagram, SMF7V5TR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF7V5TR
Part Number SMF7V5TR
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.5A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature 150°C (TJ)