Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF7V5A-M3-08
Part No.:
SMF7V5A-M3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package:
DO-219AB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF7V5A-M3-08.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMF
Manufacturer:
Package/Case:
DO-219AB
Series:
eSMP®
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.5A
Power - Peak Pulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
773pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-219AB (SMF)
Datasheet:
1. How to order SMF7V5A-M3-08 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF7V5A-M3-08 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF7V5A-M3-08?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF7V5A-M3-08.
Image SMF7V5A-E3-08 SMF7V5A-M3-08 SMF7V5A-E3-18 SMF7V5A-HE3-18 SMF7V5A-HE3-08
Part Number SMF7V5A-E3-08 SMF7V5A-M3-08 SMF7V5A-E3-18 SMF7V5A-HE3-18 SMF7V5A-HE3-08
Package/Case DO-219AB DO-219AB DO-219AB DO-219AB DO-219AB
Series eSMP® eSMP® eSMP® eSMP® eSMP®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.5V 7.5V 7.5V 7.5V 7.5V
Voltage - Breakdown (Min) 8.33V 8.33V 8.33V 8.33V 8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.9V 12.9V 12.9V 12.9V 12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.5A 15.5A 15.5A 15.5A 15.5A
Power - Peak Pulse 200W 200W 200W 200W 200W
Power Line Protection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 773pF @ 1MHz 773pF @ 1MHz 773pF @ 1MHz 773pF @ 1MHz 773pF @ 1MHz