Micro Commercial Co SMF40AQ-TP
Part No.:
SMF40AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF40AQ-TP.pdf
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
40V
Voltage - Breakdown (Min):
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.1A
Power - Peak Pulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOD-123FL
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF40AQ-TP.pdf
1. How to order SMF40AQ-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF40AQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF40AQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF40AQ-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF40AQ-TP pin diagram, SMF40AQ-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF40AQ-TP
Part Number SMF40AQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case SOD-123F
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.1A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)