Rohm Semiconductor SMF24VTR
Part No.:
SMF24VTR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF24VTR.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.1A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Supplier Device Package:
PMDU
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF24VTR.pdf
1. How to order SMF24VTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF24VTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF24VTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF24VTR.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF24VTR pin diagram, SMF24VTR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF24VTR
Part Number SMF24VTR
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.1A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature 150°C (TJ)