Taiwan Semiconductor Corporation SMF22AHRVG
Part No.:
SMF22AHRVG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
SOD-123W
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF22AHRVG.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD123W
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-123W
Series:
SMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.6A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF22AHRVG.pdf
1. How to order SMF22AHRVG on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF22AHRVG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF22AHRVG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF22AHRVG.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF22AHRVG pin diagram, SMF22AHRVG datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF22AHRVG
Part Number SMF22AHRVG
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case SOD-123W
Series SMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.6A
Power - Peak Pulse 200W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)