Rohm Semiconductor SMF20VTR
Part No.:
SMF20VTR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF20VTR.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.2A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Supplier Device Package:
PMDU
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF20VTR.pdf
1. How to order SMF20VTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF20VTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF20VTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF20VTR.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF20VTR pin diagram, SMF20VTR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF20VTR
Part Number SMF20VTR
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature 150°C (TJ)