Rohm Semiconductor SMF16VTR
Part No.:
SMF16VTR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF16VTR.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
17.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.7A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PMDU
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF16VTR.pdf
1. How to order SMF16VTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF16VTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF16VTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF16VTR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF16VTR pin diagram, SMF16VTR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF16VTR
Part Number SMF16VTR
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 17.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.7A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature 150°C (TJ)