Rohm Semiconductor SMF15VTFTR
Part No.:
SMF15VTFTR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF15VTFTR.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package/Case:
SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.2A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Supplier Device Package:
PMDU
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF15VTFTR.pdf
1. How to order SMF15VTFTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF15VTFTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF15VTFTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF15VTFTR.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF15VTFTR pin diagram, SMF15VTFTR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF15VTFTR
Part Number SMF15VTFTR
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case SOD-123F
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.2A
Power - Peak Pulse 200W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature 150°C (TJ)