Taiwan Semiconductor Corporation SMF14AHRVG
Part No.:
SMF14AHRVG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
SOD-123W
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF14AHRVG.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SOD123W
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-123W
Series:
SMF
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.6A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF14AHRVG.pdf
1. How to order SMF14AHRVG on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF14AHRVG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF14AHRVG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF14AHRVG.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF14AHRVG pin diagram, SMF14AHRVG datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF14AHRVG
Part Number SMF14AHRVG
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case SOD-123W
Series SMF
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.6A
Power - Peak Pulse 200W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)