Taiwan Semiconductor Corporation SMF13AHRVG
Part No.:
SMF13AHRVG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
SOD-123W
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF13AHRVG.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SOD123W
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-123W
Series:
SMF
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.3A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF13AHRVG.pdf
1. How to order SMF13AHRVG on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF13AHRVG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF13AHRVG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF13AHRVG.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF13AHRVG pin diagram, SMF13AHRVG datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF13AHRVG
Part Number SMF13AHRVG
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case SOD-123W
Series SMF
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.3A
Power - Peak Pulse 200W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)