Rohm Semiconductor SMF12VTFTR
Part No.:
SMF12VTFTR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF12VTFTR.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package/Case:
SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.1A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
PMDU
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF12VTFTR.pdf
1. How to order SMF12VTFTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF12VTFTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF12VTFTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF12VTFTR.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF12VTFTR pin diagram, SMF12VTFTR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF12VTFTR
Part Number SMF12VTFTR
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.1A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature 150°C (TJ)