Micro Commercial Co SMF11A-TP
Part No.:
SMF11A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF11A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SOD123FL
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-123FL
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF11A-TP.pdf
1. How to order SMF11A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF11A-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF11A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF11A-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF11A-TP pin diagram, SMF11A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF11A-TP SMF11AHE3-TP SMF11AQ-TP
Part Number SMF11A-TP SMF11AHE3-TP SMF11AQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case SOD-123F SOD-123F SOD-123F
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V 11V 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V 12.2V 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V 18.2V 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A 11A 11A
Power - Peak Pulse 200W 200W 200W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TA) -65°C ~ 175°C (TA) -65°C ~ 175°C (TA)