YAGEO SMDJ16A/TR13
Part No.:
SMDJ16A/TR13
Datasheet:
Chuangxin CloudSMDJ16A/TR13.pdf
Description:
SMDJ, DO-214AB, 16V, 26V, REEL 1
Series:
SMDJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
115.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMDJ16A/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMDJ16A/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDJ16A/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDJ16A/TR13.
Image SMDJ16A-AT/TR13 SMDJ16A/TR13 SMDJ16A/TR7 SMDJ16A-AT/TR7
Part Number SMDJ16A-AT/TR13 SMDJ16A/TR13 SMDJ16A/TR7 SMDJ16A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMDJ SMDJ SMDJ SMDJ
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V 16V 16V 16V
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V 26V 26V 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 115.4A 115.4A 115.4A 115.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)