YAGEO SMDJ15A-AT/TR7
Part No.:
SMDJ15A-AT/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMDJ15A-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AB 15V 24.4V AUTO
Series:
SMDJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
123A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMDJ15A-AT/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMDJ15A-AT/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDJ15A-AT/TR7?
Image SMDJ15A-AT/TR13 SMDJ15A/TR13 SMDJ15A/TR7 SMDJ15A-AT/TR7
Part Number SMDJ15A-AT/TR13 SMDJ15A/TR13 SMDJ15A/TR7 SMDJ15A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMDJ-AT SMDJ-AT SMDJ-AT SMDJ-AT
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123A 123A 123A 123A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)