Alpha & Omega Semiconductor Inc. SMDJ150CA
Part No.:
SMDJ150CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMDJ150CA.pdf
Description:
1CH 150V BIDIRECTIONAL 3000W SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMDJ150CA.pdf
1. How to order SMDJ150CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMDJ150CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDJ150CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDJ150CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMDJ150CA pin diagram, SMDJ150CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMDJ150CA
Part Number SMDJ150CA
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)