Alpha & Omega Semiconductor Inc. SMDJ130CA
Part No.:
SMDJ130CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMDJ130CA.pdf
Description:
1CH 130V BIDIRECTIONAL 3000W SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMDJ130CA.pdf
1. How to order SMDJ130CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMDJ130CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDJ130CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDJ130CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMDJ130CA pin diagram, SMDJ130CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMDJ130CA
Part Number SMDJ130CA
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)