Alpha & Omega Semiconductor Inc. SMDJ120CA
Part No.:
SMDJ120CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMDJ120CA.pdf
Description:
1CH 120V BIDIRECTIONAL 3000W SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMDJ120CA.pdf
1. How to order SMDJ120CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMDJ120CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDJ120CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDJ120CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMDJ120CA pin diagram, SMDJ120CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMDJ120CA
Part Number SMDJ120CA
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.6A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)