Alpha & Omega Semiconductor Inc. SMDJ110CA
Part No.:
SMDJ110CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMDJ110CA.pdf
Description:
1CH 110V BIDIRECTIONAL 3000W SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMDJ110CA.pdf
1. How to order SMDJ110CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMDJ110CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDJ110CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDJ110CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMDJ110CA pin diagram, SMDJ110CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMDJ110CA
Part Number SMDJ110CA
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)