YAGEO SMCJ85CA/TR13
Part No.:
SMCJ85CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ85CA/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order SMCJ85CA/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ85CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ85CA/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ85CA/TR13.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMCJ85CA/TR13 SMCJ85CA/TR7 SMCJ85CA-AT/TR13 SMCJ85CA-AT/TR7
Part Number SMCJ85CA/TR13 SMCJ85CA/TR7 SMCJ85CA-AT/TR13 SMCJ85CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ SMCJ SMCJ SMCJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V 85V 85V 85V
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V 137V 137V 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A 11A 11A 11A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)