YAGEO SMCJ6.5A/TR13
Part No.:
SMCJ6.5A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ6.5A/TR13.pdf
Description:
SMCJ, DO-204AB, 6.5V, 11.2V, REE
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
134A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order SMCJ6.5A/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ6.5A/TR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ6.5A/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ6.5A/TR13.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMCJ64CA/TR13 SMCJ6.5A/TR13 SMCJ64A-AT/TR13 SMCJ60A/TR13 SMCJ6.0A/TR13
Part Number SMCJ64CA/TR13 SMCJ6.5A/TR13 SMCJ64A-AT/TR13 SMCJ60A/TR13 SMCJ6.0A/TR13
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ SMCJ SMCJ SMCJ SMCJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 134A 134A 134A 134A 134A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)