Microchip Technology SMCJ54E3/TR13
Part No.:
SMCJ54E3/TR13
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ54E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 96.3VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
96.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCJ54E3/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ54E3/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ54E3/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ54E3/TR13.
Image SMCJ54E3/TR13
Part Number SMCJ54E3/TR13
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)