Microchip Technology SMCJ51CAE3/TR13
Part No.:
SMCJ51CAE3/TR13
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ51CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCJ51CAE3/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ51CAE3/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ51CAE3/TR13?
Image SMCJ51CAE3/TR13
Part Number SMCJ51CAE3/TR13
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.2A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)