YAGEO SMCJ43A-AT/TR13
Part No.:
SMCJ43A-AT/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ43A-AT/TR13.pdf
Description:
SMCJ, DO-214AB, 43V, 69.4V, AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMCJ43A-AT/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ43A-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ43A-AT/TR13?
Image SMCJ43A-AT/TR13 SMCJ43A/TR13 SMCJ43A/TR7 SMCJ43A-AT/TR7
Part Number SMCJ43A-AT/TR13 SMCJ43A/TR13 SMCJ43A/TR7 SMCJ43A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ-AT SMCJ-AT SMCJ-AT SMCJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V 43V 43V 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V 69.4V 69.4V 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.7A 21.7A 21.7A 21.7A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)