YAGEO SMCJ40CA-AT/TR7
Part No.:
SMCJ40CA-AT/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ40CA-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AB 40V 64.5V AUTO
Series:
SMCJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
40V
Voltage - Breakdown (Min):
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMCJ40CA-AT/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ40CA-AT/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ40CA-AT/TR7?
Image SMCJ40CA-AT/TR13 SMCJ40CA/TR13 SMCJ40CA/TR7 SMCJ40CA-AT/TR7
Part Number SMCJ40CA-AT/TR13 SMCJ40CA/TR13 SMCJ40CA/TR7 SMCJ40CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ-AT SMCJ-AT SMCJ-AT SMCJ-AT
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V 40V 40V 40V
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.3A 23.3A 23.3A 23.3A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)